زبان‏شناسی پیکره‌‏ای: شیوه‌‏ها و کاربردها

(دیدگاه کاربر 1)

زبانشناسی پیکره ای شاخه ای مطالعاتی است که با بررسی حجم عظیمی از داده های حقیقی زبان به دنبال شناسایی و تحلیل الگوهای زبانی است. با استفاده از داده های طبیعی زبان و با بهره گیری از نرم افزارهای کامپیوتری می توان به الگوهای پرکاربرد زبان دست یافت. زبانشناسی پیکره ای دارای کاربردهای بسیاری در مطالعات زبانی است از جمله: آموزش زبان اول و دوم،‌ آزمون سازی زبان، جامعه شناسی زبان، تحلیل گفتمان، تحلیلی گفتمان انتقادی و مطالعات ترجمه. کتاب پیش رو در ۳ بخش و ۹ فصل تنظیم شده است. نویسندگان کتاب با استفاده از پیکره زبان انگلیسی آمریکایی معاصر به بررسی سیاق زبان در بافت های متفاوت می پردازند.

درباره نویسنده

انیکو سیسومی

انیکو سیسومی

انیکو سیسومی اهل مجارستان و دارای کارشناسی زبان و ادبیات انگلیسی و کارشناسی ارشد زبانشناسی کاربردی از دانشگاه ریدینگ است. دکترای خود را نیز در حوزه زبانشناسی کاربردی از دانشگاه آریزونای آمریکا دریافت کرد. او هم اکنون استاد دانشگاه سن دیه گو در آمریکاست.

حسین وحید دستجری

حسین وحید دستجری

دکتر حسین وحید دستجردی دانشیار رشته زبان انگلیسی در دانشگاه اصفهان و دانشگاه آزاد اسلامی اصفهان است. عمده علایق تحقیقاتی ایشان در حوزه های ِ آموزش زبان انگلیسی، تحلیل گفتمان انتقادی، زبانشناسی پیکره ای و مطالعات ترجمه است.

مهرداد واشقانی فراهانی

مهرداد واشقانی فراهانی

مهرداد واشقانی فراهانی دانشجوی دوره دکتری مطالعات ترجمه در دانشگاه لایپزیک آلمان است و مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد خود را در رشته ترجمه به ترتیب از دانشگاه های اصفهان و علوم- تحقیقات تهران کسب کرده است. عمده علایق تحقیقاتی او در زمینه زبان شناسی پیکره ایی و مطالعات ترجمه پیکره-محور است.

ویلیام کرافورد

ویلیام کرافورد

ویلیام کرافورد استاد گروه زبان انگلسی دانشگاه آریزونای شمالی است و تخصصش در آموزش گرامر، فراگیری زبان دوم، نگارش در زبان دوم و زبانشناسی پیکره ای است.

1 دیدگاه برای زبان‏شناسی پیکره‌‏ای: شیوه‌‏ها و کاربردها

  1. حسین وحید دستجردی

    سلام
    اسم بنده بعنوان مترجم این کتاب: حسین است، نه محمد حسین و فامیل: وحید دستجردی. لطفا اصلاح بفرمایید قبل از چاپ

    • مدیر وبگاه

      سلام آقای دکتر. بله حتما.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی *