واژه‌نامه توصیفی زبانشناسی شناختی

زبانشناسی شناختی، یکی از مکاتب سریعا روبه‌رشد زبانشناسی است که توجه دپارتمانهای زبانشناسی بسیاری را در دانشگاهها و مراکز پژوهشی جهان به خود جلب کرده است. این حوزه که با علوم شناختی پیوند خورده است واژه ها و اصطلاحات پیچیده و فراوانی را نیز تولید کرده است که فهم آنها چندان آسان نیست. این کتاب مقدمه به‌روزی است به واژه های کلیدی حوزه زبانشناسی شناختی که همه نظریه‌ها، رویکردها، مفاهیم و اندیشه‌های مرتبط را در بر می‌گیرد. این واژه نامه همچنین مقدمه مختصری برای ورود به زبانشناسی شناختی، فهرست منابعی مفصل، و برخی از چهره های کلیدی در این حوزه را با خود دارد.

درباره نویسنده

حدائق رضایی

حدائق رضایی

دکتر حدائق رضایی، کارشناسی ارشد و دکتری زبانشناسی را از دانشگاه اصفهان اخذ کرده است و هیئت علمی همان دانشگاه شده است. حوزه پژوهشی مورد علاقه ایشان زبانشناسی شناختی است و در این راستا مقالات متعددی به نگارش در آورده و رساله های متعددی را نیز راهنمایی کرده است.

مینا قندهاری

مینا قندهاری

مینا قندهاری کارشناسی ارشد خود در رشته زبانشناسی همگانی را از دانشگاه اصفهان اخذ کرده است و هم اکنون در حال تحصیل در مقطع دکتری زبانشناسی در دانشگاه الزهراست. رساله دکتری ایشان در حوزه زبانشناسی شناختی است.

ویویان اوانز

ویویان اوانز

ویویان اوانز متخصص زبان و ارتباطات است و در دانشگاههای ساسکس، برایتون، و بانگور تدریس کرده است. او چهارده کتاب در حوزه زبان، معنا و ذهن از جمله زبانشناسی شناختی منتشر کرده است.

دیدگاهها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “واژه‌نامه توصیفی زبانشناسی شناختی”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی *